Koráliky


Dcéra dostala krabicu farebných umelinových korálikov z Ikei. S nimi podložky na ktoré sa dajú ukladať a vytvoriť tak obrázky.
Keď bol obrázok hotový manželka jej sľúbila čáry-máry. Prekryla ho mastným papierom a prešla žehličkou, čím sa zo samostatných korálikov stal jeden útvar.
Nehraná detská radosť sa však zmenila na hnev hneď po tom, ako po výzve „a teraz naspäť“ sa dcéra dozvedela, že to už nejde.
Odvtedy si dávala pozor, aby obrázok nedokončila úplne alebo ho hneď zlikvidovala ako mandalu. Inak hrozí nebezpečenstvo, že príde o ďalšie koráliky.

Keď som sa to dozvedel, prehlásil som, že ak ich ešte predávajú, tak dokúpime. A hneď som si pozrel ceny na internete.

Na Slovensku by ste ich kúpili za 5,49 eur. V Rakúsku za 4,99 – určite ste už počuli niečo o väčšom či silnejšom trhu. V Amerike stoja iba 5,99 dolárov (4,27 eur) – matne tuším nižšie dane. Ako do teórií zapadá nemeckých 6,99 eur veru neviem.

Doplnené 11. 5. 2011: V Moskve je to za 8.77 eur.

Cena 49,90 jüanov (5,42 eur) v rozvojovej Číne zodpovedá slovenskej. Zoznam predajní: Peking TODO, Čcheng-tu, Dalián, Kanton, Nanťing, Šanghaj, Šenjang, Šenčen. V Hongkongu za 59,90 dolárov (5,49 eur).

Na zozname nie je Guilin. I keď som tam navštívil pravdepodobne najmenšiu Ikeu na svete – rozlohou zhruba garáž. Tovar vyzeral pravý.

Ikea Guilin

Blog: Tibor Blažko

Pôvodne publikované na http://cina.exil.sk.

Kvôli spamu je diskusia uzavretá. Príspevky posielajte cez tblazko@gmail.com.

Reklamy