Honosné sídlo

Obrázky sídla čínskej farmaceutickej firmy postaveného v štýle európskeho paláca nájdete tu http://pic.news.sohu.com/group-288347.shtml#vlist (alternatívne http://www.ministryoftofu.com/2011/09/chinese-state-owned-pharm-companys-interior-design-similar-to-palace-of-versailles/ alebo http://www.chinasmack.com/2011/pictures/harbin-pharmaceuticals-plant-looks-like-european-palace.html).

Nie je to prvá stavba takéhoto typu v Číne, no tento raz sa jedná o štátny podnik. Čiže má prístup k lacnejším úverom a platí nižšie dane. A má za sebou aféru s nebezpečnými produktami.

Po vlne verejnej nevôle firma fotky zo svojho webu stiahla a prehlásila, že fotografie pochádzajú z múzea umeleckej tlače nachádzajúceho sa v tej istej budove.
Mne to múzeum nepripomína. Navyše aj budova zvonku je historickom štýle.
(Na internete sa objavilo anonymné tvrdenie, že fotky múzea, ktoré boli tiež stiahnuté, vyzerali inak.)

http://blogs.wsj.com/chinarealtime/2011/09/12/state-run-drug-maker-answers-outrage-over-opulent-palace/ sa nepodarilo zistiť ziskovosť spomínanej firmy, no naznačuje, že priemerný zisk odvetvia v Číne by mohol byť (v percentách nákladov) menej ako polovica amerického Pfizeru.
Aj tak v Číne tvoria náklady na lieky asi polovicu celkových nákladov zdravotníctva (v USA asi desatinu). Preto tá nevôľa.

P. S.
Keď obviňovali Sinochem, že investoval do honosného vestibulu skoro 2 milióny dolárov firma sa bránila, že to bolo len asi štvrť milióna.
http://blogs.wsj.com/chinarealtime/2012/01/04/former-state-assets-regulator-soe-monopolies-natural/

Malý Kremeľ 30 km od Pekingu http://blogs.wsj.com/chinarealtime/2013/12/23/kremlin-copy-pops-up-in-rural-beijing-district/

Pôvodne publikované na http://cina.exil.sk.

Kvôli spamu je diskusia uzavretá. Príspevky posielajte cez tblazko@gmail.com.

Reklamy