motie.com

V poslednom dieli populárneho seriálu o pre Slovákov nezaujímavých čínskych internetových stránkach sa zoznámime s prvou z nich.

Stránka je zameraná na zverejňovanie a čítanie originálnej literatúry na pokračovanie. Ako neznámy autor môžete skúsiť preraziť tadeto.
Postupne budete zverejňovať ďalší diel príbehu. Po prvej časti viete či máte zaujímavý nadpis, po niekoľkých ďalších sa ukáže kto si vie udržať čitateľov.
Na začiatku netreba mať hotovú celú knihu, pokračovania môžete vymýšľať priebežne aj na základe reakcií čitateľov. Akurát čo sa zverejnilo už sa neodstane.

Potiaľto asi nič zvláštne. To čo robí http://www.motie.com/ zaujímavým je možnosť, že ak sa vaša tvorba bude čítať, môžete sa prepracovať medzi platených autorov. Od určitého dielu si za každý nový budú vaši čitatelia musieť zaplatiť.
Alebo im stačí pár dní vydržať a môžu si ho prečítať zadarmo. Napriek tomu sa nájdu takí čo zaplatia, aj keď občas potom autorovi nadávajú že pokračovanie stratilo úroveň alebo mešká, či autor podľa nich príspevky príliš skracuje.

Samozrejme, špeciálne v Číne, si autor musí byť vedomý čo sa v danej krajine dá a čo nemá publikovať. Napríklad nedávno bola na čínskom internete zdecimovaná literatúra na tému nazvime to intímnych vzťahov medzi dvomi mužmi. Autori boli ženy.

Tibor Blažko

Kvôli spamu je diskusia uzavretá. Príspevky posielajte cez tblazko@gmail.com.

http://blogs.wsj.com/chinarealtime/2014/08/08/in-china-online-novelists-can-become-millionaires/
http://www.theguardian.com/books/2015/jun/14/vietnamese-chinese-wangluo-wengxue-trang-ha-tuoi-tre-rubbish-chinese-fiction-mawkish-sexual-elements
http://www.economist.com/news/china/21678255-homoerotic-fiction-doing-surprisingly-wellamong-straight-women-click-bait

Pôvodne publikované na http://cina.exil.sk