Veľmi krátko z ázijskej Prahy

Rok a pol po uvedení čínskeho romantického filmu odohrávajúceho sa v Prahe https://en.wikipedia.org/wiki/Somewhere_Only_We_Know_(film) (2015) minulý rok začali do českého hlavného mesta lietať už tretie čínske aerolinky.
Tohtoročný jarný len z Čcheng-tu bol celkom plný. Turistov už na letisku vítala reklama na škodovky v čínštine.
Neviem posúdiť o koľko viac ich prichádza, no v centre aj na hrade ich bolo vidieť. Hlavne tých, čo sa pohybujú v skupinách so prievodcom. Ako býva čínskym zvykom, jeden z nich v čase obeda naháňal svoju skupinu do čínskej reštaurácie na Celetnej.
Ale videl som aj dve Ázijky napchávajúce sa akýmsi kebabom pod bránou neďaleko orloja. Aj vzhľadom na počasie som ich národnosť nezisťoval. Možno prileteli zo Soulu.
Čo viem určite, že v Jinoniciach pri univerzite je otvorený už druhý vietnamský obchod s potravinami, pre istotu oproti tomu prvému. Aj v obchodíku západnej strane zastávky metra Nové Butovice predáva Vietnamka.

Zaznamenal si: Tibor Blažko

Kvȏli spamu je diskusia uzavretá. Príspevky posielajte cez tblazko@gmail.com.

http://ekonomika.idnes.cz/letecka-linka-praha-cina-sanghaj-si-an-dss-/eko-doprava.aspx?c=A170513_173104_eko-doprava_ale Prahu s Čínou má spojit další letecká linka. Ze Šanghaje přes Si-an
http://ekonomika.idnes.cz/cina-cesko-obchod-turismus-alipay-platebni-aplikace-fh7-/eko-zahranicni.aspx?c=A170702_202119_eko-zahranicni_amu

Reklamy